Słoweński urząd finansowy proponuje 10% podatek od przychodów ze sprzedaży kryptowalut

Słoweński urząd finansowy proponuje 10% podatek od przychodów ze sprzedaży kryptowalut
Słoweńskie władze finansowe ogłosiły propozycję opodatkowania użytkowników kryptowalut, w szczególności od czynności sprzedaży kryptowalut.

Według lokalnych mediów, Administracja Finansowa Republiki Słowenii, czyli FURS, rozważa w najbliższej przyszłości nałożenie podatku dochodowego w wysokości 10% z tytułu obrotu kryptowalutami.

Zgodnie z obecną metodą ustawodawczą organ analizuje aktywność danej osoby w zakresie aktywów cyfrowych w każdym przypadku z osobna, przeglądając transakcje kupna i sprzedaży. Może to skutkować stagnacją i żmudnym procesem administrowania kryptowalutami.

Wprowadzenie tej progresywnej inicjatywy ma na celu cyfrowe usprawnienie procesu, koncentrując się wyłącznie na zakupie towarów i usług lub konwersji aktywów kryptograficznych na waluty fiducjarne. W ramach tych parametrów osoby fizyczne będą opodatkowane stawką 10% od ich dochodów.

W wiadomościach STA FURS udostępnił dodatkowe informacje na temat propozycji:

„Chcielibyśmy podkreślić, że to nie zysk byłby opodatkowany, ale kwota, którą słoweński rezydent podatkowy otrzymuje na swoje konto bankowe za zamianę wirtualnej waluty na gotówkę lub przy zakupie rzeczy”.

W ciągu ostatnich kilku lat Słowenia konsekwentnie inicjuje wdrażanie zasobów cyfrowych i technologii blockchain w całej Europie.

Indeks kryptowalut stworzony przez firmę zajmującą się badaniami finansowymi Crypto Head uplasował Słowenię na 7. miejscu pod względem zdolności do pełnego przyjęcia aktywów kryptowalutowych. 

03-09-2021, Mr Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

One Comment

  • Bitcoin jest najbardziej znana kryptowaluta na swiecie. Wciaz rosnie liczba krajow, w ktorych traktowany jest jako pelnoprawny instrument finansowy. W wielu stanowi juz zwykly srodek platniczy. Panstwa takie jak Malta dostosowaly nawet swoj system podatkowy i prawny, by byl on korzystniejszy dla inwestujacych w bitcoinowa kryptowalute. Jaka przyszlosc czeka obchodzacy dziesiate urodziny wirtualny pieniadz, ktory ma wlasnie za soba rok najwiekszego spadku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts